Januarja sta nas obiskali zobna asistentka in medicinska sestra iz ZD Trebnje. Zobna asistentka nam je povedala, kako pomembno je umivanje zob in kako si jih temeljito umijemo. Da pa so zobje zdravi, je pomembna tudi prehrana, o čemer nam je govorila medicinska sestra. Zdrav način življenja vpliva na naše počutje, telo in zobe.

Preostanek meseca je bila v igralnici prisotna tudi Nina, ki je opravljala praktično usposabljanje. Mesečna tema je bila voda. Najprej nas je zanimalo, od kje pride dež. Otroci so najprej mislili, da pride iz vesolja. Ali pa da ga prinesejo drugi planeti, morda celo vesoljci. Naredili smo različne poskuse z vodo, da smo ugotovili, da na Zemlji poteka kroženje vode, kar povzroči tudi deževanje. Spoznavali smo različna agregatna stanja, slikali z barvnim ledom, ugotavljali plovnost predmetov. In ker smo ugotovili, da ladjica plava, smo pripravili pravo tekmo z ladjicami. Ker nam je zima končno prinesla sneg, smo ga prinesli v igralnico in se z njim igrali, kar naenkrat pa se je začel spreminjati v vodo. Seveda smo sneg izkoristili tudi za sankanje, delanje snežaka in ostale zimske vragolije.

Zapisala: Špela Saje

Dostopnost