V četrtek, 22. 9. 2022 smo praznovali prvi jesenski dan. Z otroki smo v igralnici najprej prebrali knjigo z naslovom Gospa Jesen, nato pa smo se odpravili v gozd v Drago.
Ko smo prišli v gozd, smo najprej vljudno pozdravili vsa drevesa, nebo, sonce, vse živali in rastline na tleh. Nato smo se razgibali kot gozdni otroci. V nadaljevanju so se otroci razdelili v 4 skupine. Vsak skupina je dobila svoj list s pomočjo katerega je iskala gozdne značilnosti – igra BINGO. Otroci so pri raziskovanju gozd uživali, aktivno sodelovali v skupini, se med seboj pogovarjali in opazovali gozd. Po končani igri smo prešteli koliko stvari iz gozda so našli, zelo so se potrudili in našli so skoraj vse. Nato smo imeli malico. Po malici so se otroci lahko prosto igrali po gozdu ali pa so izdelovali drevesa iz naravnih materialov. Na začetku je drevo ustvarjalo le nekaj otrok, proti koncu gozdnih dogodivščin pa so se jim pridružili še nekateri otroci. Nastala so čudovita drevesa. Otroci so bili kreativni in ustvarjali.
Ura je hitro tik-takala in čas je bil za odhod v vrtec.
Otroci so v gozdu uživali. Veliko so raziskovali, se gibali in ustvarjali.

Dan je bil čudovit.

Dostopnost